2017 m. gegužės 25-28 d. organizuota 4 dienų kelionė į Slovakijos Tatrus

Vadovaujantis patvirtintos programos 9.3 punktu, organizuota 4 dienų kelionė į Slovakijos Tatrai pagal pateiktą kelionių organizatoriaus ,,Guliverio kelionės“ sudarytą programą.

Autobusas iš bendrovės išvyko gegužės 25 d. 5.00 val. ir vakare atvykome į Slovakiją. Atvykome apie 20.00 val. Slovakijos laiku. Nakvynė viešbutyje.

Gegužės 26 d. išvykome į Pieninų nacionalinį parką. Kelionės metu aplankėme paslaptingąjį, minimą nuo XIV a, Raudonąjį vienuolyną ir jame įsikūrusį muziejų. Darbuotojai plaukė plaustais 11 km Dunajeco upe. Mus lydėjo nuostabūs nacionalinio parko vaizdai, klausėmės vietinių gyventojų goralių legendų ir pasakojimų. Praplaukėme Erelio uolas, Septynių vienuolių kalnus, Červeny Klaštor miestelį su vienuolynu. Grožėjomės Trijų karūnų kalnu, kuris dėl savo unikalios formos vadinamas Pieninų dvasia. Po plaukimo atvykome į Chata Pieniny ir grojant gyvai muzikai vyko pietūs nacionaliniame Pieninų restorane, kuriame ragavome kelių rūšių sūrių, nacionalinių patiekalų. Pietų metu buvo pateiktas vienas iš nacionalinių valgių karštai rūkytas upėtakis. Darbuotojus išlydėjo nacionalinės muzikos garsai ir išvykome ilsėtis į viešbutį.

Gegužės 27 d. anksti ryte lankėme Belianska stalaktitų – stalagmitų urvus. Susipažinome su nuostabiu požeminiu stalaktitų – stalagmitų pasauliu, kurį gamta kūrė šimtmečius.

Vėliau vykome į Aukštųjų Tatrų kurortinį miestelį Tatranska Lomnica. Ir keltuvais keliamės į Skalnate Pleso (1751 m). ir grožėjomės nuostabia Aukštųjų Tatrų bei apylinkių panorama.

Vėliau – žygis per kalnus iki Hrebienok funikulieriaus. Pakeliui grožėjomės ne tik nuostabia kalnų panorama, bet ir pietavome Zamenkovo chatoj. Kelionės metu pėsčiomis gėrėjomės Šaltosios Tėkmės kriokliais. Pėčiomis nusileidome į Stary Smokovec kurortinį miestelį ir grįžome į viešbutį. Vakare darbuotojai ir jų šeimos nariai dalyvavo vakaronėje slovakų nacionaliniame restorane Kolyboje ir klausėmės liaudies folklorinę muziką bei ragavome nacionalinių valgių. Vėlai vakare grįžtame į viešbutį.

Gegužės 28 d. atsisveikinę su Slovakiją išvykstame į Lietuvą. Vėlai vakare grįžome į Kauną pilni kelionės įspūdžių.

Vyko 37 darbuotojai su šeimos nariais.

Bendrovės darbuotojų profesinės sąjungos vardu padėkojome autobuso vairuotojams Genadijui ir Tomui už saugią kelionę į Slovakiją Taip pat ekskursijos vadovui Dainiui, kuris kelionės metu supažindino darbuotojus su Slovakijos miestais ir jų istorija, o žygio metu kartu kopėme kalnuotomis kalvomis ir kartu grožėjomės Tatrų gamta.

Leave a Reply