2019 m. birželio 27-30 d. organizuota kelionė Čekijos kalnai – Praha

Anksti ryte birželio 27 d. išvykome iš Kauno. Kelionė per Lenkiją. Birželio 28 d. vykome į Adršpachų draustinį. Tai vienas unikaliausių Čekijos gamtos kampelių: vėjas, vanduo ir temperatūros svyravimai suformavo unikalias, iki 80 m į dangų kylančias smiltainio uolas. Kelionės dalyviai pasivaikščiojo siaurais kalnų takeliais tarp įvairių formų uolų. Vėliau plaukėme plaustu Adršpachų ežeru, besigrožint nuostabiais uolėtais krantais.

Po to eskursijos dalyviai vyko į kalnų kurortą Pecą prie Snežkos. Pasikėliame keltuvu ir žygis pėsčiomis apie 2 val.) į aukščiausią Čekijos kalnų viršukalnę Snežką (1602 m). Grožėjomės kalnuose, besigėrint nuostabia Sudetų kalnų panorama. Vėliau vykstame į Detenice barokinius rūmus. Gotikinė pilis šioje vietoje buvo pastatyta XIV a., o vėliau perstatyta įvairiais stiliais. Ekskursijos metu apžiūrėjome pagal XVIII a. archyvus atkurtą rūmų interjerą, unikalią Maltos riterių ginklų kolekciją, baroko ir renesanso laikotarpių sienų tapybą. Aplankėme rūmų alaus daryklą, kur sužinojome čekiško alaus gamybos paslaptis, vartojimo subtilybes ir paragavome puikaus šio krašto gėrimo. Po ekskursijos viduramžių karčemoje ekskursijos metu dalyvių laukė įsimintina vakarienė su programa, kurioje pamatėme fakyrų šou, raganų „korimą ir  linksmino senoviška muzika ir šokiais. Vykstame link Prahos.

Birželio 29 d. vykome į Čekijos sostinę Prahą. Ekskursijos metu apsilankėmeme Prahos pilies teritorijoje ir pamatėme įspūdingą gotikinę Šv. Vito katedrą, pasivaikščiojome pilies kiemuose ir pilį supančiuose parkuose, iš kurių atsiveria nuostabi miesto panorama. Po Prahos pilimi esančiuose šlaituose įsikūrusiame „Mažajame mieste“ pamatėme puošnius Valenšteinų rūmus bei barokinę Šv. Mikalojaus bažnyčią. Perėję Karolio IV pėsčiųjų tiltą, puoštą barokinėmis skulptūromis, pasiekeme senamiestį, kur apsilankėme Senamiesčio ir Vaclovo aikštėse, pamatėme rotušę ir unikalų astronominį laikrodį.

Išvykstame iš Prahos. Po nakvynės viešbutyje prie Hradec Kralovės išvykstame į Kauną. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžome į Kauną. Eskursijoje dalyvavo 35 darbuotojai ir jų šeimos nariais. Profsąjungos pirmininkas padėkojo ekskursijos vadovei Ilonai už įspūdingą kelionę ir autobusų vairuotojams Kęstučiui ir Gintautui už saugią kelionę eskursijos metu.