Kelionė į Budapeštą

Vadovaujantis patvirtintą profsąjungos programa ir pritarus profsąjungos komitetui rugsėjo 22-25 dienomis organizavo 4-ių dienų kelionę į Vengriją. Dalyvavo 40 bendrovės darbuotojų ir jų šemos narių. Vykome su MAN LIONS Guliverio kelionių  autobusu. Kelonės metu lydėjo eskursijos vadovė Rasa. Budapešte pasitiko gidė Jonė gyvenanti Budapešte, kuri darbuotojus supažindino su Vengrijos istorija.

1 diena.  5.00 val. ryte išvykome iš UAB,,Kauno autobusai“ Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvojame viešbutyje Slovakijoje.

2 diena. Vykome į Estergomą, prie Dunojaus upės įsikūrusį miestą, kuris X-XIII a. buvo Vengrijos sostinė. Aplankysime Estergomo baziliką – didžiausią Vengrijoje katalikų bažnyčią. Iš Estergomo vaizdinga Dunojaus pakrante važiavome į Višegradą, kur ant kalvos stūkso XIII a. statyta Višegrado tvirtovė, o papėdėję išlikę karalių rūmų griuvėsiai. Porą šimtmečių buvusi Vengrijos karalių rezidencija ir brangenybių saugykla, tvirtovė buvo užimta Osmanų imperijos ir stipriai suniokota. Apsilankysime tvirtovėje*, iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Dunojaus vingį. Vykstame į Sentendrę, kur pasivaikščiosime siauromis ir vingiuotomis gatvelėmis, galėsite užkopti į kalvą ir pasigrožėti spalvotais namais ir miestelio panorama su į dangų besistiebiančiais septynių  bažnyčių bokštais. Aplankėme marcipanų muziejujų*. Atvykome į Vengrijos sostinę Budapeštą, kur vėlai vakare plaukėme laivu* Dunojumi ir grožėjomėsi įspūdingu vakariniu miestu.

3 diena.  Ekskursija Budapešte, kurios metu aplankėme Budoje ir Pešte – istoriniuose miestuose, kurie tik 1872 metais buvo sujungti į vieną miestą. Ant kalvos įsikūrusioje Budoje pamatėme pilies ansamblį, Karalių rūmus ir Motiejaus bažnyčią, kurioje vykdavo Vengrijos karalių karūnavimo ceremonijos. Pasivaikščiosime Žvejų bastione, nuo kurio atsiveria nuostabi miesto panorama, pamatysime įspūdingus neogotikinius Parlamento rūmus kitoje Dunojaus pusėje. XIX a. pastatytu tiltu perėję į Peštą, apsilankėme Šv. Stepono katedroje* – vienoje didžiausių ir įspūdingiausių Vengrijos bažnyčių. Metro* atvykstame į Didvyrių aikštę. Bendrovės darbuotojaai pasirinktinai  apsilankė Sečenio terminių maudyklių komplekse* (pirtys, baseinai po atviru dangumi). Kiti darbuotojai  vyko  į  zoologijos sodą, kuris po Berlyno zoologjos sodo vienas iš įspūdingiausių gyvūnais.

 4 diena. Anksti ryte. Išvykome namo  per Slovakiją, Lenkiją. Ir vėlai vakarre atvykome į Lietuvą. 

Darbuotojai padėkojo eskursijos vadovei už įspūdingą kelionę į Vengriją. Darbuotojų ir jų šeimos nariai buvo pavargę, bet su pakylią nuotaika ir įspūdžiais išvyko ilsėtis.