Viešojo transporto darbuotojų profesinės sąjungos stiprins bendradarbiavimą

Lietuvos profesinių sąjungos ,,Solidarumas“ kvietimu 2023 m. sausio 20 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ patalpose Vilniuje įvyko susitikimas kuriame dalyvavo UAB „Kauno autobusai“ profesinės sąjungos pirmininkas Bronius Bučelis ir teisininkė Jovita Jančiauskienė ir susitiko su Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininke Kristina Krupavičiene, jos pavaduotojais Rimtautu Ramanausku, Ričardu Garuoliu, generaline sekretore Daiva Kvedaraite bei UAB „Vilniaus viešasis transportas“ profesinės sąjungos pirmininku Algirdu Markevičiumi.

Susitikimo metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės stiprinant profesinių sąjungų vadovų ir komiteto narių teisinę apsaugą, įtraukiant viešojo transporto įmones į strateginių įmonių sąrašą, sudarant Viešojo transporto kolektyvinę šakos sutartį ir keičiant viešųjų pirkimų įstatymą, kuris verčia už mažiausią kainą pirkti blogiausios kokybės prekes ir paslaugas bei padeda viešuosius pirkimų konkursus laimėti įmonėms, kurios savo darbuotojams moka mažiausią atlyginimą.

Aptarta, kad Lietuvos trišalėje taryboje bus teikiama pasiūlymai įtraukiant į Valstybės ir Savivaldybių įmonių darbuotojų atstovus į bendrovės valdybas kuriuose galima pateikti darbuotojų, vairuotojų problemas ir priimant atitinkamus sprendimus atstovaujant darbuotojus.

Sutarta ateityje bendrai veikti, kad šios visiems viešojo transporto darbuotojams skaudžios problemos būtų išspręstos.