Susitikimas su LPS ,,Solidarumas“ vadovais profsąjungos komiteto posėdyje

Dalyvavo LPS ,,Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė, generalinė sekretorė Daiva Kvederaitė, pirmininkės pavaduotojas Rimtautas Ramanaukas, darbuotojų profesinės sąjungos komiteto narai.

Susitikimo metu aptarta situacija keleivinio transporto bendrovėse ir Darbo kodekso pataisos. Planuojama gegužės 11-12 d. Lietuvoje lankysis Tarptautinė darbo organizacijos vadovybė ir įvyks susitikimas Seime ir Vyriausybėje. Dėl darbo kodekso pataisų bus tartasi su konservatoriais ir liberalais sprendžiant darbo laiko apskaitos vairuotojams taikant suminę darbo laiko apskaitą, Valstybės ir Savivaldybės darbuotojų atstovų įtraukimo į bendrovės valdybas ir dėl Kolektyvinių ginčų įstatymų pakeitimų.

Aptarta galimybė pradedant derybas keleivinio transporto sektoriuje dėl šakinės kolektyvinės sutarties, viešųjų pirkimų įstatymų pakeitimų ir kitus įstatymus.

LPS ,,Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė paminėjo, kad pirmas susitikimas su darbuotojų profesine sąjunga įvyko prieš 30 metų. Solidarumas stiprėja ir vis daugiau  įsijungia naujų organizacijų.

Dėl to Jūsų pirmininko patirtis būtų naudinga keleivinio transporto sektoriuje.

Nutarta tęsti bendradarbiavimą ir sprendimą įstojimą į LPS ,,Solidarumas“ priims konferencijos delegatai vykstančioje 34-toje rinkiminėje-ataskaitinėje konferencijoje. Tuo labiau kad vyks profsąjungos pirmininko ir komiteto narių rinkimai.